Menu

Twórczość radosna młodej mamy

O mnie

Ja

Jestem mamą dwóch urwisów.  Zawodowo pracuje z cyframi – dodaję, odejmuję i wyciągam wnioski. Nie bardzo da się tu popuścić wodzy wyobraźni, a przynajmniej nie jest to wskazane. Odskocznią od obydwu tych ról są moje rymy.

 

Motywacja

Piszę bo lubię, bo chcę pokazać dzieciom, że elektroniczne zabawki i konsole do gier nie są jedynymi sposobami na nudę. Bloga założyłam, żeby nie odkładać pisania na jutro z powodu złego humoru, zmęczenia, utarczki z szefem i tysiąca innych powodów. Muszę pisać regularnie, bo mam  Was – czytelników :-)

 

Sukcesy i publikacje

Pisząc regularnie rozwijam się i doskonalę warsztat, a w konsekwencji udało mi się osiągnąć „parę” sukcesów. Oto szczegółowa lista moich „dokonań”, w porządku chronologicznym:

  • W listopadzie 2013 wiersz „O słoniu Julianie i misce z dziurką” zdobył wyróżnienie w konkursie literackim zorganizowanym przez Muzeum Miasta Łodzi  w ramach projektu „Ludzki Język Łódzki” i ukazał się drukiem w publikacji pokonkursowej
  • W maju 2014 bajka „Spóźnialski Dino” została wyróżniona w konkursie Bazgroł 2014
  • W listopadzie 2014 zdobyłam drugie miejsce w   konkursie poezji dziecięcej zorganizowanym przez Samorządową Agencję Promocji i Kultury (SAPiK) w Szczecinku, a pakiet  trzech wysłanych tam wierszyków („O smoku, co tik miał w lewym oku”, „Sowa Mądra Głowa” i „Sroczka w sklepie”) ukazał się drukiem w antologii pokonkursowej „Zamieszanie na polanie”
  • W listopadzie 2014 limeryk „Zgon Zbynia” zwyciężył w konkursie  wydawnictwa Hokus-pokus na limeryk na literę „z”
  • W jesienno- zimowym wydaniu półrocznika „Dziecko, zakupy i my” (nr 2/2014) ukazał się tekst o moim blogu. Na łamach zamieszczony został również wierszyk „Traszka”
  • W styczniu 2015, nakładem wydawnictwa e-bookowo, ukazał się zbiorek 31 bajek i baśni napisanych przez różnych blogerów, w tym jedna („Oj, niedobrze, Panie Bobrze) mojego autorstwa